Denizli İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü

DENİZLİ TERMAL SAĞLIK TURİZM ÇALIŞTAYI

Pamukkale Üniversitesi’nin organize ettiği ve desteklediği, Kongre Başkanlığını Pamukkale Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Bağ’ın üstlendiği, ‘İl Kültür ve Turizm Müdür V. Gülsüm ÇELEBİ ve Şef Işıl KILIÇ’ın Düzenleme Kurulu’nda yer aldığı, Denizli Termal Sağlık Turizm Çalıştayı’ Doğa Termal Otel’de gerçekleştirildi.

4-5 Kasım 2017 tarihlerinde iki gün süren çalıştayın açılışına Vali Yardımcısı Halil Canavar, AK Parti Kütahya Milletvekili Prof. Dr. Vural Kavuncu, Pamukkale Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Bağ, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Semin Fenkci, Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, il protokolünden isimler, ilgili kurum temsilcileri, sektör temsilcileri ve çok sayıda davetli katıldı.

Çalıştaya Müdürlük olarak Müdür Yardımcısı Mustafa KAPTAN, Şube Müdürü Orhan PARLAK, Şube Müdürü İsmail ÖZTEKİN ve Şef Işıl KILIÇ tarafından katılım sağlanmıştır.

Açılış konuşmalarının ardından çalıştay, Oturum Başkanlığını Pamukkale Üniversitesi Rektör Yardımcısı ve aynı zamanda Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Semin Fenkci’nin yaptığı ilk panel ile devam etti.

Çalıştayda iki gün boyunca toplam üç oturumda on iki panelist sunum yaparken alt komisyon toplantılarıyla Termal Kür Kenti Karahayıt’ın; ulaşım, sağlık, altyapı, ekonomi ve turizm gibi konuları masaya yatırıldı.

Alt Komisyonlarda Müdürlüğümüzden İl Kültür ve Turizm Müdür V. Gülsüm ÇELEBİ, Şube Müdürü Orhan PARLAK ve Şef Işıl KILIÇ görev alarak ilimizde termal turizmi geliştirmek üzere yapılacak çalışmalar belirlendi.

Çalıştay sonunda Pamukkale Karahayıt Termal Kür Kenti Alanı’na bir teknik gezi de yapıldı. Sonuçların sunumu ve genel değerlendirilmesi ile çalıştay sona erdi.