Denizli İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü

İl Müdürümüz Sn. Turhan Veli AKYOL göreve başlamıştır.


Turhan Veli AKYOLTurhan Veli Akyol 1967 yılında Tavas Nikfer’de doğdu. İlkokulu Tavas Büyükkonak İlkokulunda, ortaokul ve lise öğrenimimi ise Aydın İmam Hatip Lisesi’nde tamamladı.Dokuz Eylül Üniversitesi İlahiyat Fakültesi, Anadolu Üniversitesi Kamu Yönetimi ve Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler bölümlerinden mezun oldu.

1989 yılında Karabük İmam Hatip Lisesinde meslek hayatına başladı. Tavas’ta çeşitli okullarda öğretmenlik ve yöneticilik yaptıktan sonra, 2008-2011 yılları arasında Tavas İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü görevinde bulundu. 2012-2013 yılları arasında Denizli Valiliği İl Sosyal Etüt ve Proje Müdürlüğü görevini yürüttü. 2014 yılının Mart ayında yapılan yerel seçimlerde Tavas Belediye Başkanı olarak seçilen Akyol 2014-2019 yılları arasında Tavas Belediye Başkanlığı görevini yürüttü.

Stratejik yönetim ve planlama, kamu yöneticiliği eğitimi ve benzeri çok sayıda kurs ve eğitime katıldı.Çeşitli STK’larda yer alarak pek çok alanda yararlı çalışmalarda bulundu ve kamuda yapmış olduğu görevleri süresince çeşitli başarı belgeleri ile ödüllendirildi. Yurtdışında (11 ülke, 20 şehir) ve yurtiçinde (46 il, 350 ilçe) sosyal, kültürel ve mesleki gezi ve incelemelere katılarak çeşitli kültür, etkinlik, yönetim vizyon ve anlayışlarını yerinde görme, tanıma, inceleme ve analiz etme fırsatı yakaladı. 13 Aralık 2019 tarihinde Denizli İl Kültür ve Turizm Müdür Vekili olarak atandı.

İngilizce ve Arapça bilen Akyol, evli ve 2 çocuk babasıdır.