Denizli İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü

İL MÜDÜRÜMÜZÜN TURİZM HAFTASI KUTLAMA MESAJI

İL MÜDÜRÜMÜZ TURHAN VELİ AKYOL’UN TURİZM HAFTASI KUTLAMA MESAJI

Turizm; yalnızca ülkemize kazandırdığı ekonomik getiriler sayesinde şehirlerimizin kalkınmasını sağlayan en önemli sektörlerden biri değil, aynı zamanda farklı coğrafya ve farklı kültürlerden gelen yerli ve yabancı misafirlerimizin de birbiriyle kaynaşmasını ve birbirlerinden yeni şeyler öğrenmesini sağlayan son derece önemli bir araçtır.

Ancak her sektörde olduğu gibi tabi ki turizm sektöründe de paydaşlarımızın yaşadığı çeşitli sorunlar olabilmektedir. Özellikle de son zamanlarda Covid-19 salgını nedeniyle sektörün yaşadığı zorluklar hepimizin malumu. Ancak Bakanlığımızın sektöre yönelik açıklamış olduğu tedbir paketleri ve devletimizin aldığı ekonomik önlemler bu zor günlerde turizm sektörü çalışanlarına biraz olsun nefes aldırmıştır. Biz İl Müdürlüğümüz olarak da elimizden geldiğince bu sorunlara çözüm üretmekle mükellefiz ve bu anlamda bildiğiniz üzere 5 Mart 2020’de Sayın Valimizin ve Sayın Büyükşehir Belediye Başkanımızın himayelerinde, Büyükşehir Belediyemiz ve Pamukkale Üniversitemizin değerli katkılarıyla tüm bu sorunların masaya yatırılarak çözüm önerilerinin tartışıldığı Denizli Turizm Çalıştayını gerçekleştirdik. Bununla ilgili hazırlanan komisyon raporlarını çok kısa bir zaman içinde sizlerle paylaşacağımızı, sonrasında ise Denizlimizin 2023 Turizm Master Planı’nı oluşturmak üzere yeni çalışmalara başlamayı hedeflediğimizi belirtmek isterim.

Bu Master Planı sayesinde bundan sonraki süreçte kültür ve turizm alanında izleyeceğimiz yolu ve atacağımız adımları belirleyecek ve böylece şehrimizi turizm alanında çok daha farklı noktalara getirip “Denizli” isminin sadece travertenler veya antik kentlerle değil; aynı zamanda termal ve sağlık turizmi, eko turizm, inanç turizmi, yayla turizmi, hava sporları gibi alternatif turizm çeşitleriyle de çok yönlü olarak hem ülke hem de dünya çapında ön plana çıkmasını sağlayacağız.

Her ne kadar yaklaşık 1 aydır Koronavirüs salgını nedeniyle müzelerimiz, örenyerlerimiz ve konaklama tesislerimiz geçici bir süreliğine kapalı olsa da biz tekrar sizlerle bir araya gelmeyi ve Denizli turizmini canlandırmak için kaldığımız yerden çalışmalarımıza devam etmeyi dört gözle bekliyoruz.

Geçtiğimiz Mart ayında Kütüphane Haftasını sosyal medya üzerinden kutladığımız gibi bu sene Turizm Haftasını da sosyal medya üzerinden kutlayacağımız için bu noktada Bakanlığımıza ait https://sanalmuze.gov.tr linkinden erişime açık müzeleri sanal olarak gezebileceğinizi ve Müdürlüğümüzün sosyal medya hesaplarından şehrimizin görülmeye değer her bir noktası ile ilgili yapacağımız paylaşımları takip edebileceğinizi hatırlatmak isterim.

Bu vesileyle öncelikle Denizli İl Kültür ve Turizm Müdürlüğümüzde görev yapan personelimiz başta olmak üzere ülkemizdeki tüm turizm sektörü çalışanlarının turizm haftasını kutluyor, bu zor günleri atlattığımız sağlıklı günlerde şehrimizin ve ülkemizin turistik değerleri ile tekrar bir araya gelebilmemizi diliyorum.

Müdür.jpeg                                                                                                                                     

                                                               Turhan Veli AKYOL
            

                                                                             Denizli İl Kültür ve Turizm Müdürü