Denizli İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü

İL MÜDÜRÜMÜZ TURHAN VELİ AKYOL’UN TURİZM HAFTASI KUTLAMA MESAJI

Müdür.jpeg


      Turizm; ülkemizin en önemli ekonomik getiri kaynaklarından birisidir. Şehirlerimizin kalkınmasını sağlayan en önemli sektörlerden biri olmanın yanısıra; farklı coğrafya ve farklı kültürlerden gelen yerli ve yabancı misafirlerimizin de birbiriyle kaynaşmasını ve birbirlerinden yeni şeyler öğrenmesini sağlayan son derece önemli bir araçtır.

     2020 Mart ayından bu yana tüm dünyayı kasıp kavuran pandemi dönemi; tüm anlayışları, uygulamaları, ulusal ve uluslararası ilişki ve iletişim şekillerini değiştirmiştir. Daha çok önemli hale gelen dijitalleşme eğilimi ise turizme yeni bir boyut kazandırmış bulunmaktadır. Biz de Denizli İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü olarak, geçtiğimiz sene tüm paydaşlarımızla düzenlediğimiz Denizli Turizm Çalıştayından çıkan sonuçlar doğrulrusunda “Denizli’yi önce Denizlililere, sonra bölgemize, tüm ülkemize ve en sonunda tüm dünyaya tanıtma” hedeflerimizi belirledik. “Denizli’nin dijital tanıtımına ağırlık verilmesi” hedeflerimizi gerçekleştirmek üzere çalışmalarımızı başlattık.

     İlerleyen zaman içinde yaptığımız bu çalışmaların da meyvelerini toplayarak özellikle de “ziyaretçi ekonomisi” ve “dijital görünürlük” kapsamında Kaymakamlıklarımız, Belediyelerimiz, Kamu Kurum ve Kuruluşlarımız, Sivil Toplum Kuruluşlarımız, özel ve yerel işletmelerimiz ve tüm vatandaşlarımızla işbirliği yapıyoruz. Denizlimizi kültürüyle, doğasıyla, tarihiyle, yöresel yemekleriyle, gelenek ve görenekleriyle, arkeolojiye kazandırılacak alanları ve müzeleriyle ön plana çıkarmaya ve  “Denizli” ismini sadece travertenler veya antik kentlerle değil; aynı zamanda termal ve sağlık turizmi, eko turizm, inanç turizmi, yayla turizmi ve kayak turizmi gibi alternatif turizm çeşitleriyle de çok yönlü olarak hem ülke hem de dünya çapında herkese tanıtmaya devam edeceğiz.

     Destek veren tüm paydaşlarımıza teşekkür eder; bu vesileyle ülkemizdeki tüm turizm sektörü çalışanlarının turizm haftasını kutlar, bu zor günleri atlattığımız sağlıklı günlerde şehrimizin ve ülkemizin turistik değerleri ile eski günlerdeki gibi tekrar bir araya gelebilmemizi diler, selam ve saygılarımı sunarım.

Turhan Veli AKYOL
Denizli İl Kültür ve Turizm Müdür V.