Denizli PROVINCIAL DIRECTORATE OF CULTURE AND TOURISM

DENİZLİ TURİZMİ ÇEŞİTLENDİRME ÇALIŞMALARI HIZ KESMEDEN DEVAM EDİYOR..

UNESCO’nun dünya miras listesinde yer alan en önemli turizm merkezi beyaz cennet Pamukkale’de Türk Hava Kurumu tarafından balon turizmi düzenlenmeye başladı. 4-10 ve 15’er kişilik üç balonla yapılan uçuşlarda günde ortalama 100 – 150 yerli ve bayancı turist Pamukkale’nin eşsiz güzelliğini havadan da seyir edip bol bol fotoğraf çekiyor.

    UNESCO’nun dünya miras listesinde yer alan en önemli turizm merkezi beyaz cennet Pamukkale’de Türk Hava Kurumu tarafından balon turizmi düzenlenmeye başladı. Sabah ve öğleden sonra rüzgârın durumuna göre havalanan üç balon beyaz cennet Pamukkale, Hierapolis Antik Kenti ve ören yeri üzerinde 45 dakika, 1 saat aralığında uçuş yapıyor. 4-10 ve 15’er kişilik üç balonla yapılan uçuşlarda günde ortalama 100 – 150 yerli ve bayancı turist Pamukkale’nin eşsiz güzelliğini havadan da seyir edip bol bol fotoğraf çekiyor.
İl Kültür ve Turizm Müdürü Mehmet Korkmaz, balon uçuşlarına yerli ve yabancı turistlerin ilgisinin her geçen gün arttığını söyledi. Denizli, turizminin çeşitlenmesi bakımından Pamukkale semalarında yapılan balon uçuşlarının çok önemli olduğunu belirten Korkmaz, “Denizli’de turizmin çeşitlendirilmesi için yapılan çalışmalar meyvelerini vermeye başladı. Kış turizmi için Bozdağ Kayak Merkezimiz hazırlanırken, ilçelerimizin doğal güzelliklerinin görülmesi için jeep safari, traking güzergâhları belirlenmişti. Şimdide Pamukkale’de balon uçuşları başladı. Beyaz cenneti havadan seyir etmek insanı bu doğal güzelliğe bir kez daha hayran bırakıyor” dedi.
Kentin tarihi ve turistlik bölgelerinin tanıtılması için yapılan çalışmaların devam edeceğini ifade eden Korkmaz, “Pamukkale geçtiğimiz aylarda ziyaretçi rekorları kırdı. Ören yerleri ziyaretçi sayısında Pamukkale, Efes’i bile geride bırakarak birinciliğe oturdu. İlimizin ve ülkemizin en önemli turizm bölgelerinden Pamukkale ve Karahayıt’ın daha çok tanıtıma ihtiyacı var. Katıldığımız fuarlarla birlikte turizmde yaşanan çeşitlilikle bölgemizin dünyada bilinirliğini biraz daha arttıracağız. 2 milyon yerli ve yabancı turist hedefimizi geçeceğiz. Kapadokya da yoğun olarak yapılan balon uçuşları Pamukkale üzerinde hava şartlarına göre devam edecek. Yerli ve yabancı konuklarımızı bir kez de havadan beyaz cenneti görmeye davet ediyoruz” dedi.
  • 1.JPG
  • IMG_1763(1)7051.JPG
  • IMG_1764(1)40503.JPG